Letra e Bardhë Bitcoin

비코.png

바이낸스 가입

https://bitcoinxxo.com/blog/2021/04/18/%eb%b0%94%ec%9d%b4%eb%82%b8%ec%8a%a4-%ec%b5%9c%eb%8c%80-45-%ec%b6%94%ec%b2%9c%ec%9d%b8-%ed%98%9c%ed%83%9d/

Letra e Bardhë: Një artikull në lidhje me teknologjinë dhe shpresat e ardhshme për zhvilluesit kur lëshojnë monedhën e kriptuar

Bitcoin (BTC)

Lëshuar nga

Bitcoin është kriptovaluta e parë e zhvilluar nga Satoshi Nakamoto. Sasia maksimale e lëshuar është fikse në 21 milion.

funksionet dhe tiparet

1. Monedha dhe dollari ekzistues Itshtë e mundur të tregtoni shpejt dhe në mënyrë të sigurtë përmes transaksioneve individuale (p2p) pa ndërhyrje nga qeveria, banka qendrore ose institucioni financiar dhe qarkullimi është i kufizuar si ari. (Numri i përgjithshëm i emetimit: 21 milion)

2. Transaksionet e Bitcoin sigurojnë nivelin më të lartë të sigurisë. Nuk ka asnjë veprimtari të paligjshme, falsifikim ose dublikim.

.3. Transfertat e Bitcoin mund të përfundojnë kudo në botë deri në 10 minuta. Nuk ka ndërprerje në transferim dhe tarifa është dukshëm më e ulët në krahasim me bankat.

4. Me Bitcoin, ju mund të paguani pa zbuluar identitetin tuaj.

5. Bitcoin ka një tipar me shumë nënshkrime, i cili mund të ndalojë një transaksion pa pëlqimin e mjaftueshëm nga anëtarët e tjerë.

6. Transparenca e fondeve. Me Bitcoin, anëtarët e kompanisë mund të shikojnë bilancet e llogarive dhe transaksionet në mënyrë të saktë dhe transparente.

 


이 글은 Albanian العربية (Arabic) Հայերեն (Armenian) Azərbaycan (Azerbaijani) Euskara (Basque) বাংলাদেশ (Bengali) Bosnian (Bosnian) Български (Bulgarian) Català (Catalan) 简体中文 (Chinese (Simplified)) 繁體中文 (Chinese (Traditional)) Hrvatski (Croatian) Čeština (Czech) Dansk (Danish) Nederlands (Dutch) English (English) Esperanta (Esperanto) Eesti (Estonian) Suomi (Finnish) Français (French) Galego (Galician) Deutsch (German) Ελληνικά (Greek) עברית (Hebrew) हिन्दी (Hindi) Magyar (Hungarian) Íslenska (Icelandic) Indonesia (Indonesian) Gaeilge (Irish) Italiano (Italian) 日本語 (Japanese) 한국어 (Korean) Kurdish (Kurdish) Latviešu (Latvian) Lietuvių (Lithuanian) македонски (Macedonian) Melayu (Malay) Malti (Maltese) Mongolian (Mongolian) Nepali (Nepali) Norsk bokmål (Norwegian Bokmål) فارسی (Persian) Polski (Polish) Português (Portuguese, Brazil) Português (Portuguese, Portugal) Punjabi (Punjabi) Română (Romanian) Русский (Russian) српски (Serbian) Slovenčina (Slovak) Slovenščina (Slovenian) Somali (Somali) Español (Spanish) Svenska (Swedish) Tamil (Tamil) ไทย (Thai) Türkçe (Turkish) Українська (Ukrainian) اردو (Urdu) Uzbek (Uzbek) Tiếng Việt (Vietnamese) Cymraeg (Welsh) Yiddish (Yiddish) Zulu (Zulu)에서도 제공됩니다

%d bloggers like this: