Si të përdorni Binance – celular, tregtimi i të ardhmes, aplikacioni, api, e ardhmja, dex

Këtu është një përmbledhje e avantazheve të bashkimit me Binance Exchange!

Unë mendoj se shumë njerëz po kërkojnë mënyra për t’u regjistruar në Binance sepse ajo ka disa përparësi.

Duket se gjithnjë e më shumë njerëz po përdorin Binance Exchange, shkëmbimin më të madh në botë, sesa shkëmbimet e brendshme.

Ndoshta kjo është për shkak të avantazhit të të qenit në gjendje për të arritur hite të vetme falë vëllimit të bollshëm të tregtisë dhe mundësisë së tregtimit të marzhit në tregtimin e të ardhmes, apo jo?

</s></s>

바이낸스 가입
Nëse nuk jeni regjistruar ende para se të dini se si të përdorni Binance, merrni deri në 20% zbritje nga komisioni me kod referimi.
Klikoni në lidhjen sipër ose klikoni në imazhin për lidhjen.

Binance

</s></s>

1. Mbështetja e tregtimit të së ardhmes: mbrojtje e mundshme ndaj rënies

2. Mbështetja e tregtimit të marzhit: Kthim i lartë i mundshëm për shkak të tregtimit me shumëzues të lartë

3. Të zotëroni monedhën tuaj BNB: Zbritje të ndryshme të tarifave jepen kur mbani monedhën Binance

4. Transaksioni i arbitrazhit i mundshëm: Transaksioni i arbitrazhit i mundur duke përdorur premium koreane

5. Sistemi i qëndrueshëm: Në krahasim me shkëmbimet e brendshme, nuk ka vonesë dhe nuk ndalet

6. Vëllimi i lartë i tregtimit: Vëllimi i lartë i tregtimit mund të tretet

7. Staking: Produktet e depozitave (staking) mund të gjenerojnë të ardhura nga interesi

8. Mbështetje për kriptovalutat e ndryshme: Qindra monedha të ndryshme që nuk mund të tregtohen në Kore janë në dispozicion

9. Tarifa të ulëta: Tarifa të ulëta krahasuar me shkëmbimet e brendshme

</s></s>

Si të regjistroheni për Binance

Tani, le të hedhim një vështrim se si të regjistrohesh në Binance.

</s></s>

1. Merrni një zbritje pagese

Më poshtë është Kodi i Uljes së Tarifës së Binancës.

Ju do të merrni një zbritje prej 20% në tarifat e tregtisë gjatë gjithë jetës kur të regjistroheni për Binance me këtë lidhje.

Nuk ka zbritje pagese nëse sapo regjistroheni, prandaj ju rekomandojmë që të regjistroheni duke përdorur lidhjen më poshtë.

Lidhja e Uljes së Tarifës së Binance

</s></s>

2. Krijoni një llogari

Si pjesë e procesit të regjistrimit të Binance, mund të regjistroheni duke përdorur numrin tuaj celular dhe adresën e emailit gjatë procesit të krijimit të llogarisë.

Ju mund të regjistroheni në një mënyrë që është e përshtatshme për ju.

Shumë prej jush janë regjistruar me e-mail, kështu që në këtë postim, ne do të vazhdojmë me atë metodë.

Futni fjalëkalimin dhe emailin tuaj dhe klikoni Krijo llogari.

 

Kodi i Referencës së Binance

3. Vërtetimi i sigurisë

Përfundoni verifikimin e sigurisë duke zgjidhur enigmat që parandalojnë postën e bezdisshme ose regjistrimin automatik.

</s></s>

바이낸스보안인증

4. Verifikimi i llogarisë

Për të verifikuar llogarinë tuaj, kontrolloni kodin e verifikimit me 6 shifra të dërguar në postën tuaj elektronike dhe futeni atë në ekran siç është.

Kodi është i vlefshëm për 30 minuta.

</s></s>바이낸스 보안인증

5. Regjistrimi shtesë i çertifikimit të sigurisë

Nëse vazhdoni drejtpërdrejt me transaksionin në hapin e mësipërm, ekziston rreziku i piraterisë për shkak të nivelit të ulët të sigurisë.

Kjo do të thotë që edhe nëse një nga fjalëkalimet ose emaili juaj është hakuar, pasuritë tuaja mund të vihen menjëherë në rrezik.

Prandaj, ju rekomandojmë që të përdorni vërtetimin e Google ose vërtetimin e telefonit si një regjistrim shtesë.

</s></s>

Metodat e Depozitimit të Binance

Në mënyrë që të tregtoni në shkëmbimin global Binance Exchange, ju mund të përdorni shkëmbime të brendshme si Upbit dhe Bithumb.

Ju duhet të përdorni metodën e blerjes dhe transferimit të monedhave.

Pagesa direkte e monedhës në Binance është bllokuar.

Në përgjithësi, shumë njerëz lëvizin duke blerë Ethereum ose Bitcoin.

Ju mund të dërgoni duke futur adresën e depozitës Binance në adresën e tërheqjes në shkëmbimin e brendshëm (Upbit, Bithumb).

(Ripple është më e shpejtë se dërgimi i Bitcoin.)

</s></s>

Si të përdorni Binance

Pas përfundimit të hapave të mësipërm, klikoni në butonin Market dhe do të shfaqet ekrani i mëposhtëm i transaksionit.

Binance është shkëmbimi numër 1 në botë, kështu që të gjitha menutë mbështeten në gjuhën koreane ashtu si shkëmbimet e brendshme.

Përveç kësaj, metoda e transaksionit është e ngjashme me shkëmbimin koreane, dhe ofron funksione të ndryshme përtej kësaj, kështu që nuk do të keni shumë vështirësi në përdorimin e tij.

Për udhëzime më të hollësishme se si të përdorni Binance, shihni Si të Tregtoni Futures dhe Margin të Shkëmbimit të Binance.

</s></s>

Si të regjistroheni në Binance Si të Depozitoni Metodat e Depozitave Përmbledhje e Tarifave

Në postimin e sotëm, do të kemi kohë për të mësuar më shumë se si të regjistroheni dhe depozitoni në Binance, si dhe si të përdorni zbritjen e tarifës.

Binance, shkëmbimi më i madh dhe më i mirë i pasurive virtuale në botë, ka një vëllim shumë më të madh tregtimi sesa vëllimi i kombinuar i tregtisë së shkëmbimeve më të mëdha të brendshme si Upbit dhe Bithumb.

Kjo sepse mbështet vëllimin e bollshëm të tregtimit dhe tregtimin e të ardhmes së tregtisë me marzhe.

Ka shumë arsye pse shumë njerëz po kërkojnë mënyra për t’u regjistruar në Binance.

Meqenëse mbështet një shumëllojshmëri të metodave të tregtimit dhe llojeve të kriptovalutave, si shkëmbimi më i mirë në botë, ju keni një gamë të gjerë zgjedhjesh dhe mund të përdorni sisteme të ndryshme tregtare.

이 글은 Albanian العربية (Arabic) Հայերեն (Armenian) Azərbaycan (Azerbaijani) Euskara (Basque) বাংলাদেশ (Bengali) Bosnian (Bosnian) Български (Bulgarian) Català (Catalan) 简体中文 (Chinese (Simplified)) 繁體中文 (Chinese (Traditional)) Hrvatski (Croatian) Čeština (Czech) Dansk (Danish) Nederlands (Dutch) English (English) Esperanta (Esperanto) Eesti (Estonian) Suomi (Finnish) Français (French) Galego (Galician) Deutsch (German) Ελληνικά (Greek) עברית (Hebrew) हिन्दी (Hindi) Magyar (Hungarian) Íslenska (Icelandic) Indonesia (Indonesian) Gaeilge (Irish) Italiano (Italian) 日本語 (Japanese) 한국어 (Korean) Kurdish (Kurdish) Latviešu (Latvian) Lietuvių (Lithuanian) македонски (Macedonian) Melayu (Malay) Malti (Maltese) Mongolian (Mongolian) Nepali (Nepali) Norsk bokmål (Norwegian Bokmål) فارسی (Persian) Polski (Polish) Português (Portuguese, Brazil) Português (Portuguese, Portugal) Punjabi (Punjabi) Română (Romanian) Русский (Russian) српски (Serbian) Slovenčina (Slovak) Slovenščina (Slovenian) Somali (Somali) Español (Spanish) Svenska (Swedish) Tamil (Tamil) ไทย (Thai) Türkçe (Turkish) Українська (Ukrainian) اردو (Urdu) Uzbek (Uzbek) Tiếng Việt (Vietnamese) Cymraeg (Welsh) Yiddish (Yiddish) Zulu (Zulu)에서도 제공됩니다

%d bloggers like this: